Kluczowe strony home 2

img

Chodzi to, że pragniemy aby nasze dzieci były w stanie tworzyć i zmieniać rzeczy, miały siłę sprawczą.

Współczesne dzieci i młodzież żyją w zupełnie innym świecie, niż ich rodzice 20 lat temu, codziennie korzystając z serwisów takich jak Youtube, Netfix czy Facebook. Ostatnio pojawiła się także organizacja , która stworzyła serię filmów z udziałem gwiazd Hollywood i NBA zachęcających uczniów do nauki programowania. Na początku roku prezydent Obama zatwierdził wprowadzenie do programu szkół podstaw programowania.

Z licencji CC-BY-SA wyłączone jest logo Grupy i obrazek nagłówka, do których wszelkie prawa są zastrzeżone. Młodsi uczniowie łatwo i intuicyjnie wykorzystują elementy graficzne, za pomocą których tworzą programy. Zostają tacy, których będzie kręciło nauczanie (a jest ich baaaaaardzo mało) i piszący kontroler w MVC na 1500 linijek (znam takich osób sporo, bo studia nie uczą programować dobrze, tylko aby działało).

A dodam jeszcze jedno - przecież naukę programowania już była, pamiętam, że wprowadzali jakiegoś żółwia (język logo czy jak tam było) - pomogło? W szkole podstawowej, gdzie zwłaszcza w pierwszych klasach nauczyciel jest dużym autorytetem, oczekiwałbym że program nauczania będzie wspomagać rodzica w nauce dzieci umiejętnego i bezpiecznego użycia nowoczesnych technologii. To jest już zadanie dla programisty, a niekoniecznie ucznia.

Czy celem wprowadzenia nauki programowania do podstawówek powinno być… nabycie umiejętności programowania?

  • Czy wiesz że wszystkie nasze słowniki działają w dwóch kierunkach? Czy wiesz że wszystkie nasze słowniki działają w dwóch kierunkach?
  • Jeśli zależy Ci na tym aby zdobyć Jeśli zależy Ci na tym aby zdobyć
  • Konkurs Akademia Kodowania” dla Konkurs Akademia Kodowania” dla

Wstawka html sidebar: